Belišće za Boliviju

12. 10. 2019.

Mjesec listopad papa Franjo proglasio je Izvanrednim mjesecom misija, a iduće nedjelje, 20. listopada slavimo misijsku nedjelju.

Ovaj tjedan (od 13. do 20. listopada) na redovitim misnim slavljima slušat ćemo iskustva hrvatskih misionara, te ćemo katehezu i pobožnosti prožeti misijskim temama.

Svoj župni misijski dar želimo namijeniti misiji Minero u Boliviji gdje djeluje hrvatski misionar fra Ivica Vrbić. Tom prigodom iduće nedjelje organiziramo prigodni župni misijski sajam kojeg smo nazvali BELIŠĆE za BOLIVIJU, a sva skupljana novčana sredstva namijeniti ćemo za misiju u Boliviji.

Svi oni koji žele mogu u subotu u župni ured donijeti kolače, peciva, rukotvorine i sl. koji će biti ponuđeni na župnom sajmu za prodaju, a kupovinom istih pomoći ćete misiju u Boliviji. Potičemo članove naših zajednica, pokreta i zborova da se uključe u ovu akciju, kao i učitelje s djecom.