Božićna čestitka

25. 12. 2022.

Draga braćo i sestre, dragi župljani!

Slaveći veliki i radosni blagdan Božića, sjećamo se jednoga povijesnog događaja koji samu povijest nadilazi, ali ju ujedno iznova utemeljuje i „usredištuje“. Taj događaj jest rođenje Sina Božjega, vječne Božje Riječi, u osobi Bogočovjeka, Isusa iz Nazareta. Isusovo je rođenje prekretnica u nezaustavljivom tijeku vremena: ono je od tog trenutka postalo otkupljenim i posvećenim vremenom u kome se trajno događa i uzbiljuje otajstvo spasenja koje nam je u Kristu darovano. Božić je, stoga, za nas, Kristove učenike, puno više od pukoga blagdana mira, radosti i zajedništva, kakvim ga se – u lišenosti njegova istinskoga smisla – danas katkada nastoji prikazati. Božić je za nas spomen na onu istinsku i veliku prekretnicu ljudskoga bivovanja kada je Bog postao čovjekom da bi čovjek mogao postati dionikom božanske naravi.

U tom duhu svima želimo da vam na dobro dođe sveto Isusovo porođenje i mlado ljeto 2023.

vaši fratri, časne sestre i župni suradnici