FRAMA Belišće na XXI. FRAMAFEST-u

29. 10. 2018.

U subotu u jutarnjim satima, točnije 27. listopada 2018., članovi zbora Frame Belišće, zajedno s njihovim duhovnim asistentom fra Dariom Micanom, članovima OFS-a i 4 roditelja uputili su se u Sarajevo, na festival duhovne glazbe koju izvode framaši – FRAMAFEST. S nama su također putovali i članovi Frame TOR, pod vodstvom njihovog sadašnjega, a našeg bivšeg duhovnog asistenta fra Marka Neretljaka. Oko podneva, sretno smo stigli u Sarajevo i naš susret započeli euharistijskim slavljem . Poslije svete mise uputili smo se u Bosanski kulturni centar na probu, a nekoliko sati kasnije započeo je i festival gdje se Frama Belišće predstavila s pjesmom „Želim Te slaviti“, koju potpisuju Nenad i Filip Dandić. 20 Frama s područja Bosne i Hercegovine i Hrvatske predstavilo je svoje autorske pjesme pred prepunom dvoranom Bosanskoga kulturnoga centra. Nakon framaških nastupa, grupa RIM nas je zabavila svojim spletom pjesama. Sve Frame dobile su svoje zahvalnice, a pobjedu je uvjerljivo odnijela Frama Međugorje. Po završetku festivala, zajedno smo se s FRAMOM TOR uputili prema Baščaršiji gdje smo u blizini večerali, pa nastavili druženje. Nakon druženja, bili smo spremni za počina

Nedjelju smo započeli doručkom na Bogosloviji u Sarajevu. Odmah nakon toga, pridružili smo se bogoslovima na jutarnjoj molitvi i na euharistijskom slavlju. Spremili smo svoje stvari, oprostili se s Framom TOR i uputili se u obilazak grada. Posjetili smo mnoga zanimljiva mjesta: pravoslavnu crkvu, džamiju, katedralu… „Najzanimljivija mi je bila džamija jer je to nešto novo što nismo imali prilike vidjeti, a također smo i naučili nešto novo o njihovim običajima i kulturi“, rekla je Marta Janjić. Poslije obilaska grada otišli smo na ručak te smo dobili priliku i sami prošetati centrom i možda kupiti ponešto što bi nas podsjećalo na predivno iskustvo u Sarajevu. Oko 15 sati krenuli smo svojim domovima s nadom da ćemo se opet vratiti u taj predivan grad – Sarajevo.

Lucija Mađarić i Marta Janjić (FRAMA BELIŠĆE)