I belišćanski framaši s mladima u Taizéu

Skupina mladih iz Đakovačko-osječke nadbiskupije, hodočastila je od 25. srpnja do 4. kolovoza 2025. u Taizé, ekumensku zajednicu u Francuskoj, a među njima hodočastili su i belišćanski framaši.

Putovanje je započelo u Milanu, gdje su dan započeli misom, a zatim obilaskom i upoznavanjem povijesnih i kulturnih znamenitosti ovoga grada. Nakon razgledavanja vratili su se u smještaj u obližnjem gradiću Seveso. U nedjelju ujutro nakon mise, nastavljen je put prema Taizéu. Dolaskom u Taizé, smjestili su se u svoje barake. Svakoga dana hodočasnici su imali tri puta dnevno molitve, ujutro, u podne i navečer. Svaki odrasli hodočasnik je uz molitvu imao neki zadatak koji je u danu morao izvršiti, a potom biblijski uvod i rad u manjim grupama, a grupe su se sastojale od hodočasnika iz cijeloga svijeta. Maloljetni hodočasnici su imali svoj raspored i također su u zajedništvu s drugima razmatrali biblijski tekst i družili se međusobno. U subotu su išli u obilazak i razgledavanje grada Clunya. U nedjelju nakon mise, hodočasnici su se uputili svojim kućama.

Ovo putovanje bi svatko trebao proživjeti barem jednom u životu i vrijedilo se autobusom voziti 20 sati.

Tea Cindori