I. korizmena nedjelja, 1. ožujak 2020. g.

29. 2. 2020.

1. Križni put: Danas u 17.00 sati održava se pobožnost križnog puta u samostanskom dvorištu. Postaje križnog puta čitaju članovi župnog zbora.

2. OFS: Franjevački svjetovni red ima redoviti susret u utorak iza mise u 18.00 sati.

3. Dekantsko hodočašće: Traju prijave za dekanatsko korizmeno hodočašće u svetište Majke Božje Đudske – Mariagyud i Pečuh koje će se održati u subotu, 21. ožujka 2020. g. Cijena hodočašća je 50.00 HRK, a prijaviti se možete u župnom uredu do 8. ožujka.

4. Križni put mladih: Svi mladi koji žele mogu se prijaviti na XV. Nadbiskupijski križni put mladih koji će se održati u subotu, 28. ožujka. Mladi će pješačiti na relaciji Dragotin – Trnava – Ovčara dugoj oko 18 km. Prijevoz do Dragotina iz Belišća i povratak biti će organiziran, a cijena puta je 30.00 HRK. Prijave su do 23. ožujka.

5. SHKM Zagreb: Susret hrvatske katoličke mladeži održava se 9. i 10. svibnja 2020. g. u Zagrebu. Na Susret se mogu prijaviti mladi od krizmaničke dobi (8. razred osnovne škole) do 30 godina. Prijave za Susret traju do nedjelje, 15. ožujka 2020. godine. Cijena puta je 150,00 HRK. (Uključuje prijevoz, kotizaciju, majicu, akreditaciju i ostale materijale).

6. Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu. Mogućnost za ispovijed od 17.00 – 18.00 sati.

7. Korizmene karitativne akcije: Kroz korizmeno vrijeme svake nedjelje imati ćemo karitativne akcije naših udruga i zajednica počevši od iduće nedjelje kada će prodajnu akciju kolača imati FRAMA. Kao i prošlih godina svakog petka skupljati ćemo milostinju za potrebe župnog CARITASA, a u košari kod kipa Sv. Antuna skupljamo priloge u namirnicama.

8. Kvatre: Danas započinje proljetni kvatreni tjedan, posvećen pokori i obraćenju. Tjedan završava liturgijom kvatri u subotu.

9. Tisak: Glas koncila, Marija