I. korizmena nedjelja, 18. veljače 2018. g.

20. 2. 2018.

Spomendan svetaca:
četvrtak: Katedra sv. Petra apostola, blagdan

1. Kanonska vizitacija: U petak, 23. veljače 2018. g. naša župna zajednica ima kanonsku vizitaciju, a vizitator će biti mons. dr. Đuro Hranić, nadbiskup, u pratnji tajnika i konvizitatora. Susreti će biti održavani u župnoj crkvi i dvorani Bl. Alojzija Stepinca, osim ako je drukčije predviđeno programom.

Kanonska vizitacija je važan događaj za župnu zajednicu. Pozivamo vjernike Bistrinaca i Kitišanaca da se odazovu na susret u svojim crkvama, a da svi zajedno u što većem broju sudjelujemo na zajedničkom misnom slavlju s Nadbiskupom u župnoj crkvi s početkom u 18.00 sati. Program je sljedeći:
9.00 dolazak nadbiskupa mons. dr. Đure Hranića, Konvizitatora i Tajnika
9.30 posjet O. Š. Ivana Kukuljevića – Belišće i susret s nastavnicima
10.30 prijem kod gradonačelnika dr. Dinka Burića
11.30 pohod filijale Bistrinci – susret s župljanima
12.00 pohod filijale Kitišanci – susret s župljanima
12.30 ručak
13.45 susret sa suradnicima: sakristan, domaćice, župni administrator, žene koje održavaju crkvene prostore
14.15 susret sa udrugama i zajednicama: Udruga sv. Vinka, Vjera i svjetlo, OFS, FRAMA, FRAMICA, Mreža molitelja za zvanja, UHDDR Belišće, Kursiljo
15.15 susret s vjeroučiteljima koji žive na području župe
15.45 susret s članovima ŽPV-a i ŽEV-a
16.45 susret s roditeljima krizmanika i prvopričesnika
17.45 priprava za sv. misu
18.00 sv. misa
19.00 susret s liturgijskim skupinama: Biblijska grupa, župni zbor, CPD Mir, ministranti
19.30 večera
20.00 razgovor s Župnikom i Župnim vikarom

2. OFS: Franjevački svjetovni red ima redoviti susret u utorak, 20. veljače iza večernje mise.

3. Nadbiskupijsko hodočašće bl. Alojziju Stepincu: Još uvijek traju prijave za nadbiskupijsko hodočašće u Zagreb i Krašić bl. Alojziju Stepincu koje će se održati u subotu, 3. ožujka 2018. g. Prijaviti se možete u župnom uredu. Cijena hodočašća je 140 kn po osobi.

4. Križni put mladih: Đakovačko-osječka nadbiskupija organizira XIII. križni put za mlade koji će se održati u subotu, 17. ožujka 2018. g. Križni put krenut će iz mjesta Vinogradci, filijale župe Valpovo, a završava u Donjem Miholjcu. Na njemu mogu sudjelovati svi mladi od srednje škole na više. Prijaviti se možete u župnom uredu ili osobno fra Dariu.

5. Tisak: Glas koncila, Živo vrelo