III. korizmena nedjelja, 15. ožujak 2020. g.

14. 3. 2020.

1. Pandemija korona virusa: Zbog vrlo složene situacije u svijetu izazvane koronavirusom (COVID-19), kao i zabilježenih slučajeva ove bolesti u Hrvatskoj naš nadbiskup izdao preporuke i upute koje se odnosa na liturgijska slavlja liturgijska slavlja, molitvene susrete i pastoralno-katehetsko djelovanje u župama. Može te ih pročitati na župnoj web stranici i oglasnoj ploči.

* Misna slavlja u našoj župi će se održavati prema predviđenom rasporedu, ali prema uputama nadbiskupijskog ordinarijata.
* Župna kateheza se neće održavati dok god traje obustava redovite nastave u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.
* Nadbiskupijski križni put za mlade, predviđen za 28. ožujka 2020. g. neće se održati. Svi koji platili put mogu doći po svoje novce u župni ured.

2. Nedjelja solidarnosti: Danas je „Nedjelja solidarnosti s Crkvom u Bosni i Hercegovini“. Sveukupna današnja milostinja namijenjena je za pomoć Crkvi u BIH. Pobožnost križnog puta je danas u 17.00 sati.

3. Ispovijed bolesnika: Ispovijed bolesnih i nemoćnih biti će u ovom tjednu od sutra do srijede prema rasporedu kojeg možete vidjeti na oglasnoj ploči i web stranci. Bolesnike ćemo obilaziti od 9 do 12.00 sati.

4. Sv. Josip: U četvrtak, 19. ožujka je svetkovina Sv. Josipa, zaštinika naše domovine. U našoj župi to je dan godišnjeg župnog klanjanja. Svete mise su u 8.00 i 18.00 sati. Nakon jutarnje mise Presveti oltarski sakrament biti će izložen na našem oltaru na cjelodnevno klanjanje. Pozivamo sve na zaufanu molitvu za domovinu i čitav svijet u ovim vremenima kušnje utječući se zagovoru Sv. Josipa.
* Raspored klanjanja je sljedeći:
9.00 do 10.00 Župni zbor
10.00 do 11.00 Udruga sv. Vinka Paulskog
11.00 do 12.00 gospođe koje čiste crkve
12.00 do 14.00 klanjanje u šutnji
14.00 do 15.00 UHDDR Belišće i hrvatski branitelji
15.00 do 16.00 Vjera i svjetlo
16.00 do 17.00 OFS i FRAMA
17.00 do 18.00 Zajedničko klanjanje (pjevanje animira CPD Mir)

5. Projekt „75 za 1“: Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije i ove godine organizira akciju „75 za 1“, koji ima za cilj prikupljati novčana sredstvaza stipendiranje učenika i studenata slabijeg imovnog stanja s područja Nadbiskupije. Svaka župa pozvana je skupiti 75 obitelji koje bi darovale po 20 kn za pomoć stipendiranja. Sve obitelji ili pojedinci koje žele darovati mogu to učiniti u župnom uredu ili osobno članovima našeg župnog odbora za CARITAS: gospođi Miri Pavić iz Belišća i gospodinu Stjepanu Anušiću – Žmari iz Bistrinaca.

6. Tisak: Glas koncila i Živo vrelo