III. vazmena nedjelja, 1. svibnja 2022. g.

30. 4. 2022.
  1. Sv. Josip Radnik: U PONEDJELJAK 2. svibnja na svetoj misi u 18h slavimo crkveni god i nebeskog zaštitnika naše župe sv. Josipa Radnika, obljetnicu posvećenja župne crkve i samostana, te Dan grada Belišća. Svečano misno slavlje na crkvenoslavenskom jeziku predvodi fra Zvonimir Brusač, TOR.

 

  1. Nedjelja Dobrog Pastira: Četvrtu vazmenu nedjelju koja ove godine pada na dan 8. svibnja obilježavamo kao Nedjelju Dobrog Pastira, te Dan svećeničkih i redovničkih zvanja. Potičemo sve na molitvu za nova duhovna zvanja.

 

  1. Svibanjska pobožnost: Danas započinje mjesec svibanj posvećen blaženoj Djevici Mariji. Stoga večeras započinjemo i svibanjsku pobožnost Majci Božjoj pola sata prije večernje svete mise.

 

  1. Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu. Bolesnike ćemo pohoditi od 9.00 do 12.00 sati. Mogućnost za sakrament svete ispovijedi je od 18.00 do 19.00 sati.

 

  1. Darivanje krvi: Gradsko društvo Crvenog križa Valpovo u suradnji s Kliničkim zavodom za transfuzijsku medicinu KBC Osijek, organizira redovitu akciju darivanja krvi. Akcija će se održati u PETAK 6. 5. 2022. u prostorijama Dobrovoljnog vatrogasnog društva Belišće u vremenu od 8 do 14 sati.

 

  1. Tisak: Glas Koncila