IV. korizmena nedjelja, 14. ožujka 2021. g.

13. 3. 2021.

1. Križni put: Danas u 17.00 sati održava se pobožnost križnog puta u samostanskom dvorištu. Postaje križnog puta čitaju ovogodišnji prvopričesnici.

2. Ispovijed bolesnika: Ispovijed bolesnih i nemoćnih biti će u ovom tjednu u utorak i srijedu prema rasporedu kojeg možete vidjeti na oglasnoj ploči i web stranci. Bolesnike ćemo obilaziti od 9.00 do 12.00 sati. Bolesnici i svećenik trebaju za vrijeme pohoda nositi zaštitne maske. Ako je netko od ukućana u (samo)izolaciji ili je bio u kontaktu sa zaraženom osobom potrebno je pohod odgoditi za povoljnije prilike.

3. Župna kateheza: Zbog početka ispovijedi župna kateheza za učenike osnovnih škola neće se održavati, osim za krizmaničke skupine (I. i II. srednje) koji imaju župnu katehezu do Velikog tjedna. Nastavak kateheze slijede nakon uskršnjih praznika.

4. Sv. Josip: U petak, 19. ožujka je svetkovina Sv. Josipa zaštitnika naše domovine. U našoj župi to je dan godišnjeg župnog klanjanja. Svete mise su u 8.00 i 18.00 sati. Nakon jutarnje mise Presveti oltarski sakrament biti će izložen na našem oltaru na cjelodnevno klanjanje.
* Raspored klanjanja je sljedeći:
9.00 do 10.00 župni zbor
10.00 do 11.00 Udruga sv. Vinka Paulskog
11.00 do 12.00 Gospođe koje čiste crkve
12.00 do 15.00 Slobodno vrijeme za pojedinačno klanjanje
15.00 do 16.00 Vjeroučitelji
16.00 do 17.00 OFS i FRAMA
17.00 do 18.00 Zajedničko klanjanje (pjevanje CPD Mir)

5. XV. Nadbiskupijski križni put za mlade: Nadbiskupijsko povjerenstvo za pastoral mladih odlučilo je u subotu, 20. ožujka organizirati XV. nadbiskupijski križni put za mlade pod geslom Milosrdan je i milostiv Gospodin (Ps 103,8) uz prijenos uživo na Youtube kanalu Ured za pastoral mladih DJOS. Sve mlade iz župe pozivamo da uživo prate prijenos kateheze i pobožnosti, a mogu se priključiti našim framašima i fra Mirku od 16.00 sati u dvorani Bl. Alojzija Stepinca. Program će započeti katehezom nadbiskupa Hranića na temu Zašto Bog ne odgovara na našu patnju? Nakon kateheze uslijedit će pobožnost križnoga puta te misa.

6. Akcija Caritas: Župni Caritas iduće nedjelje organizira karitativnu akciju prodaje kolača za pomoć jednoj obitelji iz župe koja je u teškoj materijalnoj situaciji. Pozivamo sve članove zajednica da se uključe kao i sve župljane koji mogu donijeti kolače u subotu, 20. ožujka u prostorije župnog Caritasa.

7. Tisak: Glas koncila i Živo vrelo