IV. nedjelja došašća, 18. prosinca 2022. g.

17. 12. 2022.

1.Božićna ispovijed: U srijedu 21. prosinca ispovijed je za srednjoškolce, studente i radničku mladež od 20 do 21 sati. Pokorničko bogoslužje počinje u 19. 40h. A ispovijed za mlade u Valpovo je u utorak 20. prosinca od 19 do 20 sati.

 

2.Bilten: Do Božića na vaše kućne adrese doći će i redoviti župni bilten s rasporedom pohoda i blagoslova obitelji. Bilten možete vidjeti i na župnoj web stranici ili ga uzeti sa stola za tisak na ulazu u crkvu.

 

3.Badnjak: U subotu je Badnjak. U 6 sati je misa zornica. Večernja sveta misa Božićnog bdijenja, tzv. dječja polnoćka je u 18 sati, a misa polnoćka je u 24 sati. U Bistrincima i Kitišancima mise polnoćke su u 22 sati.

 

4.Božić: U iduću nedjelju je Božić, svetkovina Rođenja Gospodinova. Svete mise u Belišću su u 8, 9.45, 11 i 18 sati; u Bistrincima u 9 te u Kitišancima u 10.30 sati.

 

5.Župni caritas: Kao što možemo vidjeti na izlazu iz naše crkve nalazi se „adventska kućica“ s delicijama vremena u kojem se nalazimo: kuhano vino, čaj, peciva, langošice, kolači… Stoga ostanimo koji trenutak u razgovoru, okrijepimo se riječju, hranom i pićem.

Na nedjelju Caritasa naša Župa je skupila 10 500 kuna i 2 200 kuna od kolača. Hvala od srca.

Vjera i sjetlo na izlazu iz crkve ima svoj štand. Stoga kupnjom njihovog ručnog rada podržimo njihov trud i sve ono što čine za ranjive u našoj župnoj zajednici.

 

6.Tisak: Glas Koncila i Živo vrelo