Kapitul Mjesnoga bratstva Franjevačkoga svjetovnog reda

06. 4. 2022.

U ponedjeljak 4. travnja 2022. g. održan je kapitul Mjesnog bratstva Franjevačkoga svjetovnog reda u Belišću. Susret je započeo svetom misom u 18 sati te molitvom časoslova nakon mise. Kapitulu su se u 19 sati pridružili članovi Područnog vijeća: područna ministra Ankica Šerić, tajnica Lukrecija Štark, blagajnica Jaka Kordić i fra Dragutin Bedeničić, područni duhovni asistent. Nakon uvodnog pozdrava područne ministre, mjesnog ministra Šime Šarčevića i mjesnog duhovnog asistenta fra Marka Neretljaka okupljenima, slavlje kapitula počelo je zazivom Duha Svetoga, čitanjem teksta iz Svetoga pisma te nagovorom područnog duhovnog asistenta. Uslijedila je zajednička molitva za Božju pomoć u izboru onih koji će upravljati bratstvom u Belišću i izbori, prema odredbama Konstitucija. Izabrani članovi Mjesnog vijeća OFS-a u Belišću su: ministar Šimo Šarčević, doministra Marija Pintarić, tajnica Jelena Šarčević, blagajnik Šimo Kolesarić i povjerenik za formaciju Krešimir Šarčević. Delegat za područnu skupštinu je Verica Ilija, a zamjenik delegata Šimo Kolesarić. Povjerenik za Framu je Marko Kapular. Izabrani članovi su potvrdili svoje franjevačko zvanje i spremnost na služenje, a kapitul je završen molitvom i blagoslovom. Kapitul mjesnog bratstva OFS-a u Belišće okupio je 16 članova Mjesnoga bratstva koji su sa članovima Područnog vijeća i duhovnim asistentima ostali u veselom druženju uz prismok.

(tekst: Marija Pintarić)