„Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“ u Belišću

19. 10. 2019.

    Djeca župe Sv. Josipa Radnika u Belišću pridružila su se 18. listopada molitvenoj inicijativi „Milijun djece moli zajedno za jedinstvo i mir“  koje je pokrenulo Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava Crkve u potrebi. Cilj ove inicijative je sjedinjenje u molitvi milijun djece iz cijeloga svijeta po mogućnosti u devet sati ujutro. Prošlih godina djeca su se na molitvu okupljala u župnoj crkvi, a ove godine mjesto molitve bilo je kod  skulpture “Uskrsli Krist” u ulici Kralja Tomislava u Belišću. Molitvu krunice predvodio je đakon fra Josip Dolić, a molitvi su se pridružilo nekoliko odraslih župljana, vjeroučiteljice Marija Jelkić, Josipa Ružman, Marija Nenadić i župna suradnica Ivana Trazer. Ove je godine papa Franjo posvetio mjesec listopad Misijama,te su djeca posebno molila za sve hrvatske misionare.