Molitveno slavlje Velikog četvrtka u obitelji

09. 4. 2020.

V. Blažanović: Posljednja večera i pranje nogu, 2002.

Bogoslužje Vazmenoga trodnevlja započinje Misom Večere Gospodnje. Uskraćeni za ljepotu toga jedinstvenoga zajedničkoga slavlja, kršćanska se obitelj okuplja na molitvu u kojoj se spominje: dara euharistije, dara ljubavi iskazane u činu Isusova pranja nogu apostolima, dara svećeničke službe u Crkvi, dara zajedništva s Isusom u molitvi u Getsemanskome vrtu. Svi ti »trenutci« rasvijetljeni su Isusovom ljubavlju prema ljudima i njegovim predanjem u volju Očevu, predanjem koje vodi do muke i smrti, u kojoj je prinio sebe radi našega otkupljenja.

Predložak molitvenoga slavlja osmišljen je za molitvu u trajanju od 35 do 40 minuta.

Tekst molitvenoga slavlja možete preuzeti na linku ispod

Molitveno slavlje Velikog četvrtka u obitelji