Najava: Misijska nedjelja 2018.

19. 10. 2018.

U nedjelju, 21. listopada obilježavam Svjetski dan misija tj. Misijska nedjelja. Svjetski dan misija obilježava se predzadnje nedjelje u listopadu, a utemeljio ga je papa Pio XI. 1926. godine. Cilj obilježavanja toga dana može se sažeti u želju za naviještanjem Radosne vijesti u područjima koja ne poznaju Kristov nauk i trpe veliku materijalnu neimaštinu, te nastojanje oko financijske i svake druge potpore ljudima u takvim misijskim dijelovima svijeta.

U toj prigodi sva milostinja te nedjelje određena je za pomoć misijama. Prije svete mise u 9.45 sati djeca iz grupe FRAMICA imati će igrokaz “Ruže sv. Male Terezije” o misijama, a ispred crkve naši mladi prodavati će kolače i prigodne misijske suvenire (krunice, narukvice, kućice i privjeske).