Najava: VIII. “Dani franjevaštva” u Belišću

27. 9. 2018.

Samostan sv. Josipa Radnika i mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda u Belišću po osmi put organiziraju „Dane franjevaštva“ od 1. do 4. listopada, u župnoj crkvi sv. Josipa Radnika u Belišću. Dani franjevaštva prigoda su za sve župljane i ljude dobre volje da kroz trodnevnu duhovnu pripravu i prigodna događanja upoznaju bogatstvo franjevačke obitelji i karizme.

Prvog dana nakon večernje mise u 18.00 sati koju predslavi fra Matija Marijić, OFM, župni vikar u Borovu Naselju, uslijedit će predavanje fra Siniše Pucića, OFM, naslovljeno: „Poljubiti gubavce naših dana – Svjedočiti socijalno djelovanje u današnjem svijetu“. Drugi dan misno slavlje u 18.00 sati predslavi fra Matija Antun Mandić, OFM Conv, župni vikar u župi Bezgrešnog Srca Marijina u Vinkovcima. Nakon misnog slavlja uslijedit će euharistijsko klanjanje. Treći dan priprave, tradicionalno, nakon misnog slavlja u 18.00 sati kojeg predslavi fra Tomisalav Vrsaljko, TOR, župni vikar u Belišću, uslijediti će Obred preminuća svetog našeg oca Franje.

Dani franjevaštva završavaju na svetkovinu sv. Franje Asiškog, 4. listopada, svečanim misnim slavljem u 18.00 sati koje predslavi fra Branko Janjić TOR, gvardijan i župnik, a nakon misnog slavlja franjevačka obitelj u Belišću poziva sve na prigodni domjenak i druženje.