Nastavak radova na obnovi župne crkve u Belišću

19. 2. 2019.

U župnoj crkvi Sv. Josipa Radnika u Belišću od sredine siječnja nastavljeni su radovi na obnovi. Uređenja je krstionica i prostor iza glavnog oltara. Postavljeni su novi prozori, i uređeni su zidovi. Zamijenjena je stolarija na u crkvi (krstionica i prostor iza glavnog oltara), a u tijeku je zamjena stolarije u vjeronaučnim dvoranama. Kroz ove zahvate pristupit će se i kompletnoj obnovi vjeronaučne dvorane (nije obnavljana od 1977.g.) i uređenju ostalih dvorana. Nakon obnove vjeronaučnih  dvorana pristupit će se obnovi velike staklene površine na jugoistočnoj strani crkve. Tim zahvatom kompletirali bi smo zamjenu stolarije. Građevinske radove izvodi obrt M & D iz Belišća, a stolariju izrađuje i postavlja Zetović d. o. o. iz Osijeka. Po završetku obnove stolarije započeli bi smo s uređenjem interijera glavne lađe. Dinamiku će određivati prikupljena novčana sredstva. Zahvalni dosadašnjim dobročiniteljima, potičemo sve župljane i prijatelje da pomognu završetak obnove župne crkve.