Nedjelja bračnih jubileja

19. 11. 2017.

Na 33. nedjelju kroz crkvenu godinu u čitavoj Đakovačko – osječkoj nadbiskupiji obilježava se “Nedjelja bračnih jubileja”. U našoj župi dva su para obilježili pedeset, te dva četrdeset godina bračnog zajedništva. Mijo i Anica Nenadić i Slavko i Smilja Sabolić proslavili su zlatni jubilej pedeset godina braka. Josip i Ana Ivković i Ivica i Katica Svalina proslavili su četrdeset godina braka. Nakon homilije jubilarci su obnovili svoje bračne zavjete, a župnik je blagoslovio prstenje. Pri kraju misnog slavlja jubilarci koji slave zlatni jubilej dobili su prigodnu čestitku i uspomenu od nadbiskupa Đure Hranića, a jubilarcima koji slave četrdeset godina braka čestitku i uspomenu uručio je župnik. U ime župne zajednice svaki bračni par dobio je prigodnu svijeću s imenima za uspomenu. Nakon mise druženje je nastavljeno s članovima obitelji jubilaraca u samostanu.