Nedjelja Krista Kralja, 26. studenog 2017.

26. 11. 2017.

Spomendan svetaca:
srijeda: Svi sveti franjevačkog reda
četvrtak: Sv Andrija, apostol

1. Nova liturgijska godina: S ovim tjednom završava liturgijska godina. U nedjelju je prva nedjelja došašća i početak nove liturgijske godine. U župnom uredu i sakristiji možete nabaviti kalendare za 2018. godinu.

2. Promjena u katehezi: Prvopričesnici imaju promjenu u rasporedu kateheze. 3b ima katehezu u starom terminu 9.15. ili 15.15 sati. 3c i 3d više nemaju skupa katehezu već u različitim terminima:
3c 9.15 ili 15.15
3d 10.15 ili 16.15

3. Obljetnica: U četvrtak, 30. studenog je obljetnica pogibije hrvatskih branitelja: DAMIRA BANOVIĆA, DARKA DERVENŠEKA, PAVE HORVATA i MARKA PAVLOVIĆA. Program započinje u 14.30 sati paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca na spomen obilježju poginulih branitelja 107. brigade HV. U 15.00 sati u crkvi Sv. Stjepana u Bistrincima je sveta misa za poginule branitelje. Odazovimo se i ne zaboravimo ih.

4. Devetnica u Valpovu: Župa Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije u Valpovu proslavlja svoju nebesku zaštitnicu devetnicom koja počinje u četvrtak, 30. studenog. Program devetnice možete vidjeti na oglasnoj ploči.

5. Prvi petak: Ovog prvog petka nećemo pohoditi bolesnike, jer ćemo ih pohoditi prilikom božićne ispovijedi.

6. Darivanje krvi: Hrvatski crveni križ poziva sve građane na dobrovoljno darivanje krvi koje će se održati u petak, 1. prosinca od 10.00 do 16.00 sati u prostorijama Vatrogasnog doma u Belišću.

7. Karitativne akcije: Članovi FRAME i grupe Mali misionari imaju iduće nedjelje prigodnu prodajnu akciju kolača i božićnih suvenira. Kupovinom istih pomažete župni CARITAS.

8. Tisak: Glas koncila