Nedjelja Krista Kralja svega stvorenja

20. 11. 2021.

 

Spomendani svetaca:

ponedjeljak: Sv. Cecilija, djevica i mučenica

srijeda: Sv. Andrija Dung-Lac i vijetnamski mučenici

četvrtak: Sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica

petak: Sv. Leonardo Portamauricijski, svećenik

subotu: Sv. Franjo Antun Fasani, svećenik

 

  1. NOVA LITURGIJSKA GODINA: S ovim tjednom završava liturgijska godina. Iduće nedjelje je prva nedjelja došašća i početak nove liturgijske godine.

 

  1. SV. CECILIJA: Sutra je spomendan sv. Cecilije, djevice i mučenice te zaštitnice glazbenika. Zahvalni smo pjevačima i sviračima naših zborova u Župi što svojim pjevanjem obogaćuju naša bogoslužja. Potičemo i druge da se uključe u zborove u našoj župnoj zajednici.

 

  1. BLAGOSLOV SLIKE SV. STJEPANA UGARSKOG U BISTRINCIMA: U subotu 27. studenog 2021. pod svetom misom u 11sati u Bistrincima, kojom će predsjedati delegat našeg nadbiskupa preč. Mato Gašparović, ravnatelj UZUK-a, bit će blagoslovljena slika svetoga Stjepana, ugarskog kralja i zaštitnika sela Bistrinci. Stoga potičemo sve vjernike da se uključe u ovaj svečani događaj za našu Župu. Bilo bi lijepo kad bi oni koji imaju obukli i narodnu nošnju.

 

  1. PRODAJA ADVENTSKIH VIJENACA: Na izlazu iz crkve možete nabaviti adventske vijence.

 

  1. TISAK: Glas Koncila i Živo vrelo