Obilježavanje Katehetske nedjelje u našoj župi

Obilježavanje Katehetske nedjelje u župama Đakovačko-osječke nadbiskupije predviđeno je za 19. rujna 2021. godine (na XXV. nedjelju kroz godinu).

Tako je bilo i u našoj župnoj crkvi. Misno je slavlje predslavio župnik fra Marko Neretljak koji je na samome početku naglasio obilježavanje ove nedjelje upravo na početku nove školske i katehetske godine.

Misnome su slavlje, uz vjeroučitelje, nazočili i brojni vjernici, prije svega učenici nižih razreda osnovne škole sa svojim roditeljima. Misu je animirao dječji zbor pod vodstvom s. Alemke Štefanko i Jelene Šarčević.

U svojoj je homiliji, tumačeći misna čitanja, fra Marko naglasio poruku služenja koja je temeljna poruka Isusa Krista, tako da je i veličina čovjeka u jednostavnom i poniznom služenju. Za djecu i mlade, nastavio je dalje fra Marko, taj se čin služenja može prepoznati u slušanju roditelja i njihovih savjeta te razvijajući svoje talente marljivim radom u školi.

Zazive molitve vjernika, u kojoj se molilo da Gospodina uvijek stavljamo u središte naših života, izrekle su majka i kći, Livija i Katarina Rosić.

Uslijedio je prinos darova koje su do oltara donijeli vjeroučenici osnovne škole. Uz euharistijske darove kruha i vina do oltara su doneseni Biblija i lopta.

Nakon pričesti, a prije završnog blagoslova, uslijedila je molitva za blagoslov na početku nove školske i katehetske godine.

Na kraju, podsjetimo se riječi svetoga oca pape Franje izgovorenih u nedjeljnom Angelusu, a koje nas mogu odvažno unaprijediti u služenju: „Što više služimo, to više osjećamo Božju prisutnost. Naročito onda kada služimo onima koji nam ne mogu uzvratiti, siromasima, prigrljujući poteškoće potrebitih sa suosjećanjem: upravo tada otkrivamo koliko nas same Bog ljubi.“

 

(tekst: Marija Jelkić; foto: Marko Kapular)