Obred uvođenja u ministrantsku službu

18. 11. 2018.

Na današnjem euharistijskom slavlju u 09.45 sati trojica mladića naše župe uvedeni su u ministrantsku službu. Nakon što su Lovro Maračić, Niko Berečić i Matej Harmunt izrekli „Evo me!“ te tako iskazali spremnost služiti Kristu i biti članovi ministrantske zajednice, fra Dario je blagoslovio njihova ministrantska odijela u koja su bili odjenuti pred cijelom župnom zajednicom. Fra Dario je u prigodnoj homiliji, govoreći o temeljnim odrednicama ministrantske službe, pozvao nove članove ministrantske zajednice na odgovorno, dostojanstveno i savjesno vršenje povjerene im službe. Na koncu euharistijskog slavlja župnik fra Branko uručio je novim ministrantima prigodne darove. Čestitamo novim ministrantima na njihovoj odluci i neka ih u ministrantskom služenju prati Božji blagoslov.