Održani III. susreti za roditelje

26. 2. 2020.

Treći u nizu susreta za roditelje prvopričesnika i krizmanika održane su u ponedjeljak (24. veljače) i utorak (25. veljače) u 19.00 sati, u dvorani bl. Alojzija Stepinca. Kateheze je imao fra Josip Dolić, đakon, s temom: “Život u (ne)kulturi ekrana – izazovi digitalizacije”. Fra Josip je u predavanju upoznao roditelje s istraživanjima o vremenu provedenom na internetu, temama koje najviše pretražujemo te u koje svrhe najčešće rabimo internet. Istaknuo je niz pozitivnih stvarnosti koje nam olakšava internet. No, upozorio je i na poteškoće koje dolaze zbog upotrebe “pametnih” telefona i interneta. Svi više je ovisnih o ekranima, internetu i video igricama, istaknuo je fra Josip. Naglasio je vrlo važnu ulogu roditelja u odgoju djece za medije. Kateheze su završile pitanjima roditelja i iznošenjem vlastitih iskustava u odgoju djece i mladih za medije.