Personalne promjene u župi i samostanu Sv. Josipa Radnika u Belišću

28. 6. 2021.

Odlukom provincijala fra Ive Martinovića u našem samostanskom bratstvu u Belišću dogodit će se određene personalne promjene u mjesecu kolovozu. Fra Branko Janjić razrješuje se službe gvardijana i ekonoma i predlaže se za razrješenje župnika župe Sv. Josipa Radnika u Belišću, a imenovan je upraviteljem samostana, ekonomom, te se predlaže za župnika župe Sv. Franje Asiškog u Rijeci na Pehlinu.

Fra Marko Neretljak imenovan je novim gvardijanom, ekonomom i predložen za novoga župnika župe Sv. Josipa Radnika u Belišću. Fra Mirko Mišković imenovan je samostanskim vikarom i predlaže se za župnoga vikara u Belišću.

Prijedloge imenovanje još treba potvrditi đakovačko-osječki nadbiskup, a o vremenu primopredaje ćemo vas naknadno obavijestiti.