Presveto Trojstvo, 7. lipnja 2020. g.

09. 6. 2020.

1. Biblijska grupa: U utorak, 9. lipnja nakon svete mise u 19.00 sati bit će susret Biblijske grupe i čitača u samostanskim prostorijama.

2. Susret krizmanika: Pozivamo ovogodišnje krizmanike (2. srednje) na susret u srijedu, 10. lipnja s početkom u 20.00 sati.

3. Proslava Tijelova: U četvrtak, 11. lipnja slavimo svetkovinu Tijelova. Nakon svečanog misnog slavlja u 8.00 sati procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom krenuti će iz župne crkve prema centru i sadržavat će četiri postaje: Vijenac dr. Franje Tuđmana, Park hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata, Trg Ante Starčevića i župno dvorište. Pozivamo sve vjernike naše župe da se sudjeluju u Tijelovskoj procesiji. Tijelovska procesija je javno očitovanje vjere u trajnu prisutnost Krista pod prilikama posvećenog Kruha.
Mise u Belišću su u 8.00 i 19.00 sati, a u Bistrincima u 8.00 sati.

4. Sv. Antun Padovanski: U subotu, 13. lipnja je blagdan sv. Antuna Padovanskog. Sv. mise su u župnoj crkvi 8.00, 11.00 i 19.00 sati. Na kraju jutarnje mise imati ćemo tradicionalni blagoslov ljiljana, a na kraju večernje mise blagoslov djece. Pozivamo roditelje da zajedno s djecom dođu na večernju misu.

5. Molba – zahvala: Hvala onima koji su proteklih dana darovali lukno, prilog za Crkvu i nas franjevce. Neka vam Gospodin uzvrati dobrom. Pozivamo i ostalo koji mogu da učine isto.

6. Tisak: Glas koncila, Veritas, MAK, Marija