Proslava blagdana Sv. Ane u Bistrincima-najava

11. 7. 2019.

Proslava blagdana Sv. Ane u Bistrincima

Župa sv. Josipa Radnika u Belišću svečano proslavlja blagdan sv. Ane u njezinom svetištu na Dravi u Bistrincima. Svečanoj proslavi blagdana prethodi trodnevna duhovna priprava koja počinje u utorak, 23. srpnja, a predvoditi će ju prof. dr. sc. Tonči Matulić profesor na Katoličkom bogoslovnog fakulteta u Zagrebu. Tema trodnevnice su bogoslovne kreposti: vjera, nada i ljubav. Za vrijeme trodnevnice misna slavlja su u 18.00 sati, a mogućnost za ispovijed je svaki dan od 17.00 do 19.30 sati.

Na blagdan sv. Ane misna slavlja su u 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, i 18.00 sati. Hodočasničku misu u 7.00 sati predslaviti će fra Zvonimir Brusač TOR, a svečano misno slavlje s početkom u 18.00 sati na blagdan sv. Ane i Joakima predslaviti će prof. dr. sc. Tonči Matulić, a po završetku svete mise uslijedit će tradicionalni blagoslov djece i roditelja. Mogućnost za ispovijed na blagdan sv. Ane je od 6.00 do 12.00 i od 16.30 do 19.00 sati.

Osiguran je besplatni autobusni prijevoz iz Belišća koji vozi kroz dane trodnevnice i na sam blagdan sat vremena prije početka misnih slavlja sa sljedećim stanicama: Zgrada gradske uprave u Belišću i crkva sv. Stjepana u Bistrincima. Povratak autobusa kroz dane trodnevnice je u 19.30 sati, a na sam blagdan nakon završetka misnih slavlja.