Proslava bračnih jubileja

U nedjelju 14. studenoga ove godine u prepunoj župnoj crkvi sv. Josipa Radnika obilježena je Nedjelja bračnih jubileja. Svetu je misu u 8 sati predslavio župnik fra Marko Neretljak u kojoj je na početku predstavio bračne parove koji proslavljaju 10, 30, 40 te 50 godina bračno-obiteljskog života. Zlatni jubilej, 50 godina bračnog zajedništva, proslavili su Tomislav i Ružica Šašek. 40. obljetnicu ženidbenog zajedništva obilježili su Stanislav i Ivanka Majerić. Ivica i Katica Kovač slavili su 30 godina bračnog zajedništva, a najmlađi bračni par jubilaraca jesu Boris i Ana Dojkić koji su proslavili 10 godina bračno-obiteljskog života.

Fra Marko je u svojoj homiliji naglasio važnost vjere, kako u njihovim tako i u našim životima. Obraćajući se slavljenicima, istaknuo je spremnost življenja jednih za druge kako bi se baštinio vječni život. Oni su, nastavio je dalje fra Marko, poticaj i ostalima da se ovakva slavlja i dalje mogu događati u našoj župi.

Nakon obnove bračnih jubileja, uz veliko zanimanje nazočnih vjernika, poglavito obitelji jubilaraca, uslijedila je i molitva vjernika koju su pročitali sami slavljenici.

Na kraju svete mise, župnik je, u ime cijele župne zajednice, uputio čestitke našim bračnim parovima, kao i njihovim obiteljima. Slavlje je uzveličano radosnim pjevanjem župnog zbora pod ravnanjem časne sestre Alemke Štefanko.

 

(tekst: Marija Jelkić, prof.; foto: Katarina Sopek)