Provincijski susret ministranata i dječjih zborova u Zagrebu

01. 6. 2019.

U subotu, 1. lipnja 2019. g. dječji zbor i ministranti naše Župe sudjelovali su na Provincijskom susretu ministranata i dječjih zborova koji se održao u crkvi i Samostanu sv. Franje Ksaverskog u Zagrebu. Susret je počeo u 10.00 sati euharistijskim slavljem, a nakon toga sudjelovali smo u raznim aktivnostima. Poslušali smo predavanje g. Slavka Nedića koji je  skladatelj, glazbenik, novinar i urednik, te nam je govorio vlastitom življenju vjere. Naš dječji zbor je nastupao s dvije pjesme na Festivalu zborova.

Prva je bila pjesma fra Ivana Širokog „Narodi svi“, a druga pjesma „Budi s Bogom“ našeg župljanina Zvonimira Ivekovića. Poslije ručka ministranti su sudjelovali u kvizu znanja, te su nakon dugo vremena osvojili prvo mjesto u kvizu s maksimalnim brojem bodova. Našu „izabranu vrstu“ činili su ministranti Jakov Dandić, David Šipek i Petar Pocrnjić. Ministranti su zatim igrali nogomet, a članice zbora odbojku i graničar. Nakon dugog dana zaputili smo se kući uz molitvu i Božji blagoslov. Zahvaljujemo s. Alemki i fra Dariu te njihovim suradnicima na pripremi, vježbanju i praćenju.

Leonarda Sudar i Klara Stanković, članice zbora