„Stepinčevi dani“ u Belišću

09. 2. 2018.

Župa sv. Josipa Radnika u Belišću prigodom 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca u Krašiću (1898.) i 20. obljetnice proglašenja blaženim u Mariji Bistrici (1998.), od 9. do 15. veljače 2018. g., želi se nadahnuti likom i djelom blaženog Alojzija Stepinca te se pripremiti za veliko nadbiskupijsko hodočašće bl. Alojziju Stepincu u Zagreb i Krašić koje će se održati u subotu 3. ožujka ove godine.

Kroz sedam dana, tijekom župnog misnog slavlja, u obliku meditacija čitati će se prigodni tekstovi bl. Alojzija Stepinca, sluge Božjeg Franje Kuharića i sv. Ivana Pavla II. te moliti litanije i molitva za proglašenjem svetim bl. Alojzija Stepinca. Prvog dana, u petak 9. veljače, euharistijsko klanjanje i misno slavlje predslavi fra Tomislav Vrsaljko, TOR, a na „Stepinčevo“, 10. veljače svečano misno slavlje predslavi fra Branko Janjić, župnik, dok liturgijsko pjevanje animira „Crkveno pjevačko društvo Mir“. U srijedu, 14. veljače nakon misnog slavlja održati će se projekcija dokumentarnog filma „Moja je savjest čista“. „Stepinčevi dani“ završavaju u četvrtak, 15. veljače kada misno slavlje predslavi mons. dr. Juraj Batelja, voditelj kauze za proglašenjem svetim bl. Alojzija Stepinca dok liturgijsko pjevanje animira župni zbor. Po završetku misnog slavlja uslijediti će predstavljanje posljednje objavljenje knjige mons. dr. Batelje:  „Komunistički progon i mučeništvo blaženoga Alojzija Stepinca“ koje će se održati u Velikoj vijećnici grada Belišća s početkom u 19.15. sati.