Susret franjevačke obitelji u Belišću s Provincijalom

25. 2. 2019.

U nedjelju, 24. veljače, euharistijsko slavlje u 18.00 sati predslavio je mnogopoštovani fra Ivo Martinović, provincijal, u koncelebraciji sa fra Brankom Janjićem, župnikom i fra Dariom Micanom, župnim vikarom. Nakon misnoga slavlja, članovi Frame, Framice i OFS-a okupili su se u dvorani blaženog Alojzija Stepinca te su nastavili druženje s provincijalom. Svaka zajednica predstavila se u nekoliko rečenica (broj članova, kako djeluje, što se obrađuje na susretima i ostalo). Nakon predstavljanja zajednica, provincijal se svima prisutnima obratio s nekoliko rečenica, a istaknuo je ono najvažnije što smo svi spomenuli u svojim govorima: zajedništvo u Kristu, i to zajedništvo koje se temelji na nedjeljoj svetoj misi. Nadodao je onu važnu Isusovu rečenicu: „Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima”. Ohrabrio je sve prisutne članove skupina s još mnogo poticajnih riječi i misli te nas je učinio ponosnima što živimo zajedništvo u našoj župi. Zahvaljujemo mu na svemu i nadamo se ponovnom susretu.

Lana Loknar, predsjednica Frame Belišće