Taizé molitva u Belišću

30. 11. 2018.

Brat Ulrich, član ekumenske zajednice koja živi u malom francuskom selu Taizé, posjetio je 28. studenoga župu Belišće. Toga dana održana je u belišćanskoj crkvi meditativna molitva prožeta pjesmama iz Taizéa, a nakon molitve brat Ulrich je kratkim filmom predstavio svoju zajednicu. Potaknuo je župljane, a posebno mlade, da posjete Taizé i tako nastave dugogodišnju tradiciju ove župe iz koje su prve skupine mladih krenule put Taizea još tijekom osamdesetih godina prošlog stoljeća.

Odlasci mladih Belišćana u Taizé bili su posebno intezivni tijekom 90-ih godina, a duhovni plodovi tih hodočašća vidljivi su i danas. Tjedan proveden u Taizéu uvijek pruža snažnu duhovnu okrjepu, ali i poticaj za jače angažiranje u župnoj zajednici. Život u Taizeu oslanja se na tri molitve tijekom dana ispunjene kraćim biblijskim tekstovima, pjesmom i šutnjom.Na susretu u Belišću sudjelovala je i skupina mladih iz Osijeka koja redovito organizira molitve u stilu Taizéa u Rezidenciji Družbe Isusove. Nadamo se da će ovaj suret biti poticaj mladima župe Belišće za ponovni odlazak u Taize.

Kristina Sušić