Tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u BiH

02. 3. 2018.

Hrvatski Caritas i ove godine organizira Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, koji će se održati od 26. veljače do 4. ožujka pod geslom „Da ne ohladi ljubav mnogih” (usp. Mt 24,12). Tim povodom nadbiskup đakovačko-osječki mons. Đuro Hranić uputio je okružnicu svim svećenicima i rektorima javnih crkava u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji, u kojoj podsjeća kako je predsjednik Hrvatskoga Caritasa, varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak uputio poziv da se svi velikodušno uključe u 12. tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, koji će kulminirati na 3. korizmenu nedjelju, ove godine 4. ožujka.

U akciju se može uključiti i pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena po pozivu 6,25 kn, PDV uključen); uplatom na račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR05 2340 0091 1000 80340, poziv na br. 101; uplatom novčanog dara u župi i on-line donacijom na mrežnim stranicama Hrvatskog Caritasa.

Svukupna milostinja 3. korizmene nedjelje namijenja je za ovu akciju.