Uskrs, 21. travnja 2019. g.

21. 4. 2019.

1. Čestitka: Dragi župljani, svima vama u ime našeg samostanskog bratstva i naših župnih suradnika želimo sretan i blagoslovljen Uskrs. Neka uskrsli Krist bude svjetlo našeg života. Neka uskrsna radost čini prepoznatljivim naše živote.
2. Uskrsni ponedjeljak: Sutra je Uskrsni ponedjeljak. Svete mise u Belišću su u 8.00 11.00 i 19.00 sati, u Bistrincima u 9.00 sati, a u Kitišancima u 10.30 sati.

3. Krizma: Sljedeću nedjelje na misi u 10.00 sati je slavlje sakramenta svete krizme u našoj župi. Ove godine naša župa broji 48 krizmanika. Krizmatelj je mons. dr. Vladimir Dugalić, kanonik. Krizmanici imaju probu u subotu, 27. travnja u 14 sati.

**Misna slavlja u Belišću iduće nedjelje su u 8.00, 10.00 i 19.00 sati u Belišću.

4. Otvorenje izložbe: Naša župa i Grad Belišće u prigodi obilježavanja crkvenog goda sv. Josipa Radnika i Dana grada pozivaju sve župljane i sugrađane na svečano otvorenje izložbe slika akademskog slikara Vladimira Meglića i skulptura akademskog kipara Petra Ujevića. Svečano otvorenje bit će 26. travnja 2019. g., u 19.00 sati, u predvorju Gradske uprave Belišće.

5. Hod za život: U subotu, 18. svibnja 2019. u Osijeku se održava prvi „Hod za život“ pod geslom „Zaštitimo najugroženiju manjinu u Hrvatskoj – nerođenu djecu“. Pozivamo sve vas da u znak podrške svakom nerođenom djetetu, njegovom ocu i majci sa svojom obitelji i prijateljima sudjelujete u hodu. Od iduće nedjelje volonteri će dijeliti letke i majice (uz dobrovoljni prilog za troškove organizacije Hoda). U planu je i organizirani prijevoz na hod. Više informacija iduće nedjelje.

6. Hodočašće u Lurd: Traju prijave i za župno hodočašće u Lurd koje će se održati od 30. lipnja do 7. srpnja 2109. g. Cijena aranžmana po osobi je 3500 HRK. Više detalja o hodočašću možete pronaći na web stranici župe i plakatu ispred crkve.

7. Trodnevnica: Misnim slavljem u 19.00 sati iduće nedjelje započinjemo i trodnevnicu uoči proslave crkvenog goda Sv. Josipa Radnika. Voditelj trodnevnice je fra Petar Grubišić, franjevac trećoredac, župnik iz Ogulina.

8. Biskupsko ređenje: Svečanim misnim slavlje u 16.30 sati u đakovačkoj prvostolnici sutra će biti zaređen mons. Ivan Ćurić za pomoćnog biskupa Đakovačko-osječke nadbiskupije.

9. Tisak: Glas koncila, Živo vrelo, Glasnik sv. Josipa