V. korizmena nedjelja, 17. ožujak 2024. g.

15. 3. 2024.

1.Duhovna obnova: Večeras završavamo duhovnu obnovu u našoj župi. Križni put u 17 sati predmole naši prvopričesnici, a svetu misu u 18 sati, duhovni nagovor i zahvalu Gospi don Josip Radić s zajednicom Omnia Deo.

2.Uskrsna ispovijed: U subotu 23. ožujka je Uskrsna ispovijed za odrasle u našoj župi od 15 do 18 sati. Ispovijed započinje pokorničkim bogoslužjem u 14:40 sati na koje preporučamo da dođete i sabrano pristupite sakramentu. U Bistrincima je ispovijed od 16 sati.

U Valpovu je uskrsna ispovijed u petak 22. ožujka od 10.30 do 12; i od 16 do 18 sati. Zbog ispovijedi svete mise u petak i subotu biti će u 8 sati ujutro, a pobožnost križnoga puta molit ćemo u petak u 17, 30 sati.

3.Cvjetnica: Iduću nedjelju je Cvjetnica – Nedjelja muke Gospodnje. Na misi u 11 sati je blagoslov maslinovih grančica kod križa u dvorištu s ophodom prema crkvi. Vjernici neka se okupe kod križa. Grančice će se dijeliti ispred samostana i kod bunara, dar za grančice namijenjen je za župni Caritas. Na misi u 11 sati pjevat će se muka Gospodina našega Isusa Krista po Marku. Na ostalim misama u Belišću u 8, 9.45 i 18 sati te u filijalama blagoslov grančica biti će u crkvi na početku mise.

N.B! U Bistrincima je u nedjelju križni put u 15 sati od crkve do svetišta sv. Ane. Na početku križnoga puta kod crkve u Bistrincima blagoslovit ćemo grančice i nositi ih u pobožnosti. Ove godine svete mise neće biti u svetištu po završetku križnoga puta nego kao što smo rekli u župnoj crkvi u 18 sati.

4.Sv. Josip: U utorak 19. ožujka slavimo svetkovina Sv. Josipa zaštitnika naše domovine. U našoj župi to je dan godišnjeg župnog klanjanja. Svete mise su u 8 i 18 sati. Nakon jutarnje mise Presveti oltarski sakrament biti će izložen na našem oltaru na cjelodnevno klanjanje.

* Raspored klanjanja je sljedeći: 9 do 10 župni zbor10 do 11 žene koje čiste crkvu11 do 12 vjernici iz Bistrinaca12 do 13 vjernici iz Kitišanaca i djeca iz OŠ Belišće; 13 do 14 Vjera i svjetlo; 14 do 15 Udruga sv. Vinka;  15 do 16 Vjenčići sv. Josipa16 do 17 OFS, Frama i Framica; 17 do 18 Zajedničko klanjanje i krizmanici (pjevanje animira CPD Mir)

5.Župna kateheza: Župne kateheze za naše prvopričesnike i krizmanike neće biti do poslije Uskrsa.

6.„Korizmene karitativne akcija“: Članovi udruge sv. Vinka priredili su nam „djela svojih ruku i truda“.  Stoga nagradimo njih trud.

Tisak: Glas Koncila