VII. Dani franjevaštva u Belišću

15. 10. 2017.

Samostan sv. Josipa Radnika u Belišću i mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda u Belišću po sedmi put organiziraju Dane franjevaštva od 1. do 4. listopada u župnoj crkvi Sv. Josipa Radnika u Belišću. Dani su prilika za sve župljane i ljude dobre volje da se kroz trodnevnu duhovnu pripravu i prigodna događanja upoznaju s bogatstvom franjevačke obitelji i karizme.

Prvog dana nakon večernje mise u 19 sati koju predvodi župnik fra Branko Janjić, TOR uslijediti će predavanje prof. Zdenka Samaržije naslovljeno Društvena angažiranost redovničkih zajednica u Baranji, Slavoniji i Srijemu. Drugi dan misno slavlje u 18 sati predvodi fra Davor Filko, OFM župni vikar župe Sv. Josipa Radnika u Borovu naselju, te područni duhovni asistent FRAME. Nakon misnog slavlja uslijediti će projekcija filma o sv. Franji u dvorani Bl. Alojzija Stepinca. Treći dan priprave, tradicionalno, nakon misnog slavalja u 18 sati kojeg prevodi fra Josip Vukoja, OFM župnik vikar župe Svete Obitelji na osječkom Jugu 2, uslijediti će Obred preminuća svetog našeg oca Franje.

Dani franjevaštva završavaju na svetkovinu sv. Franje, 4. listopada, svečanim misnim slavljem koje predvodi fra Marko Vrgoč TOR, župni vikar u Belišću, a nakon misnog slavlja franjevačka obitelj u Belišću poziva sve na prigodni domjenak i druženje.