VII. vazmena nedjelja, 21. svibnja 2023. g.

20. 5. 2023.

 

1.Krizma: Iduće nedjelje 28. svibnja na svetkovinu Duhova je slavlje sakramenta svete krizme u našoj župi u 11 sati. Ove godine 40-ak naših mladih primit će sakrament kršćanske zrelosti. Krizmatelj je mons. Ilija Janjić, kotorski biskup u miru. Misna slavlja iduće nedjelje u Belišću su u 8, 9. 45, 11 i 19 sati. U Bistrincima u 9 sati, a u Kitišancima u 8 sati.

 

2.Pripreme za sakrament potvrde:

U utorak, počevši od 20 sati, bit će ispovijed za kandidate za potvrdu (krizmanike), njihove roditelje i kumove. Kumovi koji ne žive ovdje, ispovijedi mogu pristupiti i u svojim župama i sredinama. Poslije ispovijedi bit će drugi ispitni rok za kandidate za potvrdu.

U srijedu u 20.30 sati je generalna proba za slavlje sakramenta potvrde. Dolaze samo krizmanici.

U četvrtak u 20.30 je duhovna priprava sa sakrament potvrde. Obvezni su doći svi krizmanici, a pozvani su i njihovi roditelji, kumovi i svi župljani.

 

3.Duhovsko bdijenje u Valpovu: Župa Valpovo organizira duhovnu obnovu za mlade uz Duhovsko bdijenje u subotu 27. svibnja 2023. od 16 do konca bdijenje oko 21 sat.

 

4.Tisak: Glas Koncila