VII. vazmena nedjelja, 24. svibnja 2020. g.

23. 5. 2020.

Spomedan svetaca:
utorak: Sv. Filip Neri

1. Prva pričest: Nakon susreta s roditeljima ovogodišnjih prvopričesnika odlučeno je da se slavlje Prve pričesti u našoj župi održi u nedjelju, 28. lipnja u 10.00 sati. Župna kateheza za prvopričesnike se nastavlja 2. lipnja.

2. Dan državnosti i Dan hrvatskih branitelja grada Belišća: U subotu, 30 svibnja obilježava se Dan državnosti Republike Hrvatske i Dan hrvatskih branitelja grada Belišća. Nakon službe riječi i molitve za pokojne kod spomen križa na belišćanskom groblju u župnoj crkvi biti će sveta misa za sve poginule i nestale hrvatske branitelje s početkom u 11.00 sati.

3. Duhovi: Iduće nedjelje, 31. svibnja slavimo svetkovinu Duhova. Taj dan u 17.00 sati slavit ćemo svetu misu u svetištu Sv. Ane za sve žrtve Bleiburga i Križnog puta povodom 75. obljetnice ove najveće tragedije hrvatskog naroda.

4. Molba – zahvala: Hvala onima koji su proteklih dana darovali lukno, prilog za Crkvu i nas franjevce. Neka vam Gospodin uzvrati dobrom. Pozivamo i ostalo koji mogu da učine isto.

5. Tisak: Glas koncila