VIII. nedjelja kroz godinu, 27. 2. 2022. g.

26. 2. 2022.
  1. Sjednica ŽPV I ŽEV-a: U utorak 1. ožujka 2022. pozivamo sve članove ŽEV i ŽPV na sjednicu koja će se održati u vjeronaučnoj dvorani u 19h.
  2. Pepelnica – početak Korizme: U srijedu je Pepelnica – Čista srijeda s kojom započinje intezivnije duhovno vrijeme Korizme. Taj dan je zapovijedani post i nemrs. Misa u Belišću je u 18h, a u Bistrincima u 18.30 sati. Križni put u Belišću je petkom u 17.30 sati u župnoj crkvi, a nedjeljom u 17.00 sati u samostanskom dvorištu ako dozvole vremenske prilike. U Bistrincima je križni put nedjeljom u 14.00 sati. Svakoga petka u korizmi mogućnost za svetu ispovijed biti će od 17h do 18h, a petkom ćemo u korizmi na misi imati i propovijed. Kao i prošlih godina svakog petka skupljati ćemo milostinju, a u košari kod kipa Sv. Antuna skupljamo priloge u namirnicama za potrebe CARITASA.
  1. Zaručnički tečaj: U srijedu 2. ožujka u 19.30 sati započinje zaručnički tečaj koji će se održavati u pastoralnom centru župe Valpovo. Tečaj će trajati dva tjedna (2., 3. i 4. te 9., 10. i 11. ožujka 2022. g.). Prijave zaručnika su na prvom predavanju. Sljedeći zaručnički tečaj za Valpovački dekanat je u mjesecu rujnu.
  1. Prvi petak: U petak 4. ožujka je prvi petak u mjesecu. Stoga ćemo pohoditi naše bolesne prije podne a mogućnost za svetu ispovijed je od 17h do 18 sati. Sveta misa u Bistrincima je u 18. 30h.
  1. Izbori za članove ŽEV i ŽPV-a: U nedjelju 13. ožujka 2022. održati će se izbori za župno ekonomsko i župno pastoralno vijeće naše župe. U našoj župi izabiremo 6 članova ekonomskog i 12 članova pastoralnog vijeća s liste kandidata koja će biti predstavljena iduće nedjelje na župnoj oglasnoj ploči i internet stranici župe. Također ćemo sljedeće nedjelje objasniti na koji način će se održati izbori za spomenuta vijeća.                                                                                          
  1. Tisak: Glas Koncila