XX. FRAMAFEST- “Dok me bude, Bogu svom ću pjevati”

30. 10. 2017.

U petak, 27. litopada 2017., jedanaest framaša, članova framaškog zbora, uz pratnju dva člana franjevačkog svjetovnog reda i tri roditelja uputili su se na festival duhovne glazbe FRAMAFEST koji se ove godine održava u Mostaru. U kasnim večernjim došli smo na naše prvo odredište prije FRAMAFEST-a, a to je Međugorje. U subotu ujutro, jedan dio zbora uputio se na Podbrdo, mjesto ukazanja. Zatim krećemo za Mostar, gdje nas čeka naš bivši duhovni asistent fra Marko Neretljak, uz pratnju dva bogoslova i župljanke Josipe, te svi zajedno odlazimo u franjevačku crkvu na svetu misu s kojom je započeo FRAMAFEST. Misno slavlje predvodio je pomoćni banjalučki biskup mons.Marko Semren. Nakon misnog slavlja odlazimo u dvoranu Stjepana Kosače gdje se održava natjecateljski dio festivala i nastup zborova. Ovogišnji pobjednik za najbolju izvedbu je FRAMA Livno, najbolji tekst FRAMA Vitez, a najbolji scenski nastup osvojila je FRAMA Grada Zagreba, kojima ujedno i čestitamo. Nakon nastupa, uslijedila je zajednička večera u organizaciji FRAME Mostar za sve sudionike festivala, te druženje svih sudionika festivala. Nakon večere uputili smo se Potom prema Starom gradu, te smo posjetili Stari most. U nedjelju ujutro sudjelovali smo na svetoj misi u 8;00 sati, a potom je uslijedio onaj teži dio ovakvih događaja, a to je rastanak. Veseli, radosni, i obogaćeni za jedno novo iskustvo uputili smo se prema Belišću.

Katarina Sopek i Lana Loknar, FRAMA Belišće